Vacka - ELPROZ s.r.o. - ELPROZ eShop
UPOZORNĚNÍ - Pro vyzvednutí zásilky ze Z-Boxu (výdejní boxy provozované přímo společností Zásilkovna s.r.o.) nově Zásilkovna vyžaduje jejich aplikaci nainstalovanou v telefonu! Bez této aplikace nepůjde Z-box otevřít. Zvažte prosím, zda je doručení do Z-boxu pro vás tou správnou doručovací metodou.

PWM - konvertor napětí 0-10 V na pulzy

Značka: ELPROZ

Modul provádí konverzi napětí 0 - 10 V na pulzy s proměnnou šířkou s periodou 0,5 nebo 1 sec. Vhodné pro napájení polovodičových relé se spínáním v nule pro omezení vyšších harmonických - rušení do sítě. 

Dostupnost Skladem
935 Kč 1 131,35 Kč včetně DPH
PWM - konvertor napětí 0-10 V na pulzy
Značka: ELPROZ

Mikroprocesorový modul PWM slouží k převodu regulačního napětí 0 – 10V pro ovládání ohřevu topných soustav na pulzy s proměnnou šířkou pro spínání polovodičových relé se spínáním v nule. Toto řešení lze použít u topných soustav s tepelnou setrvačností, u IR trubic by se projevilo blikání. Použitím polovodičových relé se spínáním v nule je aplikace levnější a podstatně sníží generování rušivých vyšších harmonických.

PWM modul má svorky 0-10V ( + -) pro připojení ovládacího napětí, POT ( B +5) pro připojení externího potenciometru, SSR (+ -) pro připojení polovodičových relé, Unap (+ -) pro připojení napájecího napětí 8 – 30 V.

Perioda výstupních pulzů je 1 sec a propojením plošek na tištěném spoji se perioda zkrátí na 0,5 sec.

Modul lze napájet napětím 8 – 30 V, lze jej tedy připojit k libovolným PLC, která mají pomocný zdroj 24Vss, nebo napájet externím zdrojem.

PWM  umožňuje také plynulé řízení výkonu bez spolupráce s teplotním regulátorem nebo PLC, a to pomocí potenciometru 10 kOhmů. Horní konec potenciometru se připojí na svorku +5, běžec na svorku B a dolní konec na svorku 0-10V ( - ).

Může být zapojen buď potenciometr nebo napětí 0 – 10 V. Nikdy současně!!! Mikroprocesor si vyhodnotí, odkud přichází napětí a přepne na tento vstup. Výstup pro SSR je ovládán tranzistorem a maximální přípustný proud je 0,1A.Zařízení není jištěno proti zkratu na výstupu nebo proti přepolování, proto je nutné věnovat pozornost při zapojování. Výstupní napětí pro SSR závisí na napájecím napětí, které není stabilizováno.

Minus pól napájecího napětí je společný s minus pólem vstupu pro ovládací napětí 0 – 10 V.

Výstup pro SSR je společný s kladným napájecím napětím a k minus pólu je spínán tranzistorem.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE :

 

Napájecí napětí :                                   8 – 30 Vss

Šířka výstupního pulzu :                        0 – 1 sec

Perioda výstupního pulzu :                    1 sec, po úpravě 0,5 sec

Výstupní napětí pro SSR :                      dle použitého napájecího napětí

Výstupní proud pro napájení SSR :         max 0,1 A

Ovládací napětí :                                   0 – 10 Vss

Pracovní teplota :                                  0 – 55 °C

Optimální hodnota potenciometru:        10 kOhmů  ( při řízení potenciometrem )

Uchycení :                                             na DIN lištu