Vacka - ELPROZ s.r.o. - ELPROZ eShop
UPOZORNĚNÍ - Pro vyzvednutí zásilky ze Z-Boxu (výdejní boxy provozované přímo společností Zásilkovna s.r.o.) nově Zásilkovna vyžaduje jejich aplikaci nainstalovanou v telefonu! Bez této aplikace nepůjde Z-box otevřít. Zvažte prosím, zda je doručení do Z-boxu pro vás tou správnou doručovací metodou.

PWM - 1 - konvertor napětí 0-10 V na pulzy - vyšší frekvence

Značka: ELPROZ

Modul provádí konverzi napětí 0 - 10 V na pulzy s proměnnou šířkou s vyšší frekvencí. 

Dostupnost Skladem
1 045 Kč 1 264,45 Kč včetně DPH
PWM - 1 - konvertor napětí 0-10 V na pulzy - vyšší frekvence
Značka: ELPROZ

Mikroprocesorový modul PWM - 1 slouží k převodu regulačního napětí 0 – 10V pro ovládání elektronických zařízení se vstupem pro pulzy s proměnnou šířkou. Frekvence, na které převodník pracuje, je volitelná pomocí DIP přepínače na čelní straně převodníku a je 488 Hz v poloze OFF, nebo 976 Hz v poloze ON. PWM – 1 není vhodný pro spínání polovodičových relé se spínáním v nule, neboť ta mají dobu sepnutí až 10 msec, obdobně i dobu vypnutí. Druhým DIP přepínačem si volíme směr rozšiřování pulzu – v poloze OFF od nuly do maxima nebo v poloze ON od maxima k nule. Výrobce může nastavit i jiné frekvence 3906 Hz, 1953 Hz, 976 Hz, 488 Hz, 244 Hz, 122 Hz, 61 Hz …a navíc vždy : 2, až do… 0,95 Hz. Pro nižší frekvence se už nepoužije vestavěný čítač, ale PWM průběh se zajistí softwarově, a tam jsou možnosti neomezené, dá se realizovat jakákoliv délka periody až do řádu hodin.

Protože je procesor modulu PWM - 1 taktován RC oscilátorem, musí se počítat s odchylkou ± 10% od zadané frekvence.

Nastavenou frekvenci a režim výstupu pomocí DIP spínačů, stejně jako připojení, nebo nepřipojení potenciometru si procesor „přečte“ po zapnutí napájecího napětí (po resetu), připojí se příslušný vstup, nastaví pracovní režim a frekvence.

Při provozu (při zapnutém napájecím napětí) nemá nastavování DIP spínače, ani fyzické přepojování vstupu žádný vliv na funkci modulu, ta se změní až po dalším zapnutí napájecího napětí.

PWM modul má svorky 0-10V ( + -) pro připojení ovládacího napětí, POT ( B +5) pro připojení externího potenciometru, OUT (+ -) pro připojení vstupu ovládaného zařízení, Unap (+ -) pro připojení napájecího napětí 12 – 24 V. Modul lze napájet napětím 12 - 24 V, lze jej tedy připojit k libovolným PLC, která mají pomocný zdroj 24Vss, nebo napájet externím zdrojem.

PWM - 1  umožňuje také plynulé řízení šířky pulzu bez spolupráce s PLC nebo elektronikou s výstupem 0-10 V, a to pomocí potenciometru 10 kOhmů. Horní konec potenciometru se připojí na svorku +5, běžec na svorku B a dolní konec na svorku 0-10V ( - ) – jak je naznačeno na čelním panelu.

Zařízení je jištěno proti zkratu na výstupu elektronickou pojistkou a proti přepólování napájecího napětí. Výstupní napětí pro SSR závisí na napájecím napětí, které není stabilizováno.

Indikace – na čelním panelu jsou 2 zelené a 1 žlutá LED dioda. Zelené diody indikují, který ze vstupu je vybrán, žlutá LED má periodu cca 1,3 sec a dle poměru svit diody – dioda nesvítí se dá odhadnout šíře pulzu – nelze zobrazit pulz přímo, vzhledem k vyšší frekvenci by LED dioda svítila trvale nebo se částečně měnil její svit.

Minus pól napájecího napětí je společný s minus pólem vstupu pro ovládací napětí 0 – 10 V.

Výstup pro SSR je společný s kladným napájecím napětím a k minus pólu je spínán tranzistorem.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE :
Napájecí napětí 12 - 24 Vss
Pracovní frekvence 488 Hz, resp. 976 Hz
Výstupní napětí na výstupu dle použitého napájecího napětí
Výstupní proud max 0,1 A
Ovládací napětí 0 - 10 Vss
Pracovní teplota 0 - 55 °C
Optimální hodnota potenciometru 10 kOhmů (při řízení potenciometrem)
Uchycení na DIN lištu